Jandarma için 10 bin personel alımı yapılacak

5
803

25Jandarma genel komutanlığı bünyesinde son zamanlarda yaşanan olayların ardından, Yapılan açıklamalara göre 10 bin personel alımı yapılacağına dair bilgiler sunuldu haberlerimizin detaylarında nasıl yol izlemelisiniz neler gerekli ve dahası için bilgiler sunulmaktadır. Sizler bu işler için yapmanız gerekenlerin yanı sıra bası başvuru şartlarınıda değerlendirmeniz gerektiğini düşünmekteyim. Lütfen ilanı dikkatlice okuyun ve başvurularınızı ona göre yapınız. Bazı katılım şartlarını aşağıda belirtiyoruz o şartların ardından başvurularınızı direk olarak jandarma genel komutanlığının resmi sitesi üzerinden bildirgeleri bekleyerek başvurunuzu geçebilirsiniz.

Jandarma personel alımları ve şartları.

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak ve tercihen erkek olmalıdır.
  • En az Lise yahut lise düzeninde bir okul okumak veya Yurt dışında okuduysa bile aynı şekilde denk bir okuldan mezun olması gerekmektedir.
  • Askerlik görevini icra etmiş yahut başvuru esnasında yapıyor olması gerekmektedir.
  • Düzeltilmiş Nüfus kaydına göre 1 ocak 2016 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir.
  • Başvuru  tarihinin ilk günü itiraben, Terhis süresinin üzerinden 3 yıldan fazla geçmemiş olması gerekmektedir.
  • Tüm Sınavları geçen adaylar gönderildiği sağlık kurumu çerçevesinde “Komando Er ve Erbaş olur” yahut “Er ve Erbaş olur” yazısını almaları ve sağlık kontrolünden sorunsuz geçmeleri gerekmektedir.

jandarma-personel-alimi-2016Jandarma personel başvuruları 5 Eylül tarihinde başlayacak ve 7 ekim tarihinde son bulacaktır bu süre zarfında burada yazdığımız bilgilerin yanı sıra daha detaylı olarak bilgi alabileceğiniz adresi birazdan aşağıda sizlere sunacağım bu bilgiler direk olarak jandarma.tsk.gov.tr üzerinden ulaşılmış bilgilerdir ve sizlere daha detaylı bilgileri o adres üzerinden alabileceğinizi hatırlatır başvuru yapacak olan arkadaşların şimdiden bolşansları yanında olmasını temenni ederim. www.evdeekisilan.com ailesi olarak değişiklik ve daha güzel hizmet sağlamak için, gerek sitemizi, gerekse konseptimizi değiştirme kararı aldık bu sayede ek işleri sizlere daha detaylı bir şekilde sunarak bilgileri daha iyi bir şekilde anlamanızı sağlayacağımızı düşünmekteyiz. Aktir destek hattımız Anlık mesajlaşma sistemimiz kısa süre içerisinde sizlerle birlikte olacaktır.

Jandarma için 10 bin personel alımı yapılacak isimli yayınımızda, Sizlere jandarma personel alımı hakkında detayları sunduk merak ettiğiniz soruları ve konuları bizlere mesaj atarak cevabına ulaşabilirsiniz teşekkürler.

Bir önceki yazımız olan Ek Gelir Getirebilecek İşler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

5 YORUMLAR

CEVAP VER