İşkur.gov.tr ile İş imkanları 2017’de Zirve yapacak

158
3643

İşkur hiç şüphesiz ki Türkiye’nin en büyük iş projelerinden birisi ve devlet kurumu olmasının yanı sıra bir çok sektör ile birlikte çalışmalarını duymuş ve görmüştük son yapılan açıklamalarında 2016’da zirve yapacaklarını belirten ve henüz 2016 bitmeden %1 oranında düşünce payının üstüne çıkmayı başarmışlardır. Gün geçmiyor ki daha ileri emin adımlarla ilerlemesin, İşkur’un 2017 hedefi %4.5 büyüme ile bir sonraki yıllarda kullanımlarını daha iyi sergileyeceklerini öne sürdüler. Peki bu işkur nedir ne değildir, biraz değinmek gerekirse eğer sizlere bunu alt başlıklar halinde sıralamak gerektiğini düşünmekteyim.

İşkur

İşkur İş veren ve İş arayan olarak iki kategoride değerlendirmek mümkün, Bunların başında bizleri özellikle ilgilendiren “İş arayan bölümü” ilgilendirmektedir. Bir çok firma bünyesinde çalışmak isteyen ve iş arayanlara kısa yoldan iş olanağı sağlayan bir kuruluştur. İşkur ile iş bulabilir ve Semtinize kadar arama yapabilmeniz mümkündür.

İşkur’a nasıl kayıt olunur?
Kuruma kayıt olmak oldukça basit ve istenilen bir kaç bilginin dışında herhangi bir bilgi istenilmemektedir. Özellikle T.C. Kimlik numaranızı isteyecek olan sistem aslında sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına istenilmekle beraber devlet kurumu olduğu içinde her hangi bir risk arz etmemektedir.

Üyelik iki şekilde işlemektedir. İş arayan üyeliği ve İş veren üyeliği olarak 2 kategoride kayıt bölümüne kendinizi kayıt ettirebilirsiniz. Lakin iş arayan bir birey iseniz İŞ ARAYAN İŞ veren kişi iseniz İş veren kısmını seçmenizde fayda var. Aşağıdaki adres vasıtası ile İşkur’a kayıt olabilirsiniz.

KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN

Not : Kayıt esnasında istenilen bilgileri eksiksiz doldurmanız’da fayda var.

iskurİş bulma seçimleri ise ARAMA yaparak ulaşım bölgenize kadar işlerinizi bulabilirsiniz bunu yapmak için arama bölümünü kullanmanız İlinizi ilçenizi seçmeniz gerekmektedir. İlçe seçimlerinde yakın olarak seçim yapabileceğiniz gibi ulaşabileceğiniz ve ulaşımda sıkıntı çekmeyeceğiniz alanları’da göz önünde bulundurmanız sizin lehinize olacaktır. Sizler için verebileceğim bilgiler şimdilik bu kadarla sınırlı olsa bile çok kısa zaman içerisinde işkur hakkında daha detaylı bilgiler ve ilanları bulabilmeniz için videolu ve resimli açıklamalar hazırlanacaktır. Kurum hakkında merak ettiklerinizi bizlere yorumlar çerçevesinde sorabilir ve cevaplarını en kısa süre içerisinde alabilirsiniz teşekkürler.

Bir önceki yazımız olan Ek gelir kaynakları Bölüm : 1 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

158 YORUMLAR

  1. çok acil ise ihtiyacım var disarda çalışamam küçük kizim var.bu yuzden evde ise ihtiyacım var elim her türlü ise yatkindir.memnun kalicaksinizdir.

CEVAP VER